Friends link: C4040-252 70-534 C4040-250 EX200 70-480
 Z kamerą wśród Dolnośląskich Smaków

Za nami cały dzień zdjęciowy z TVP Wrocław. Pogoda nam dopisała, odwiedziliśmy restauracje i producentów biorących udział w projekcie współpracy „Dolnośląskie Smaki”. Niestety ograniczony czas antenowy nie pozwolił nam na odwiedzenie wszystkich, stąd musieliśmy dokonać wyboru, gdzie pojedziemy z kamerą, aby opowiedzieć o naszym projekcie.

Już wkrótce w cyklu programów TVP Wrocław pn. „Mieszkam na wsi”,  opowiadającym tym razem historie naszych producentów i restauratorów będziemy mogli obejrzeć warsztat kulinarny kucharza Jarka z Willi Marianna i historię założenia rodzinnego biznesu turystycznego, weszliśmy także  z kamerą do przetwórni Państwa Augustyników – FISCHLAND, gdzie obserwowaliśmy proces pakowania uwędzonych już ryb na sprzedaż, w Międzylesiu kamera filmowała nowo otwarty sklepik ze zdrową żywnością Państwa Kysiów, odwiedziliśmy też pole dyniowe i dowiedzieliśmy się jak pozyskiwać pestki z dyni. Na koniec wraz z kamerą zrealizowaliśmy zamówienie na kaszę gryczaną dla restauracji w Międzygórzu o nazwie „Alpejski Dwór”, tam też rozmowa z właścicielami na temat ich kuchni i serwowania dań na bazie produktów lokalnych.

Z niecierpliwością oczekujemy na zmontowany odcinek programu, który obiecujemy pokazać też na naszej stronie.

Notatkę sporządziła
Sylwia Mielczarek
Koordynator projektu współpracy

unia2

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:  Europa inwestująca w obszary wiejskie
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
oś IV LEADER, 421 "Wdrażanie projektów współpracy" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi