Friends link: C4040-252 70-534 C4040-250 EX200 70-480
 V Europejskie Targi Produktów Regionalnych 2014 - relacja

W dniach 10-17 sierpnia 2014 r. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem odbyły się V Europejskie Targi Produktów Regionalnych.

Podczas trwania targów wystąpiło 15 zespołów regionalnych. Odbyło się 11 koncertów gwiazd, Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich, Festiwal Bryndzy, konkurs na najlepszy produkt Europejskich Targów (cztery kategorie)  oraz pokazy kowalstwa artystycznego. Zgodnie z tradycją Targową codziennie odbywały się seminaria, które miały na celu pokazać regiony, tradycje i produkty regionalne. Szacuje się że jednorazowo Europejskie Targi odwiedzało około 950 osób. Jubileuszowe V Europejskie Targi Produktów Regionalnych zakończyły się Świętem Bryndzy. Na degustację swoje wyroby przywieźli nie tylko górale z Podhala ale i ze Słowacji oraz Rumunii.

Na targi w tym roku przybyło  ok. 250 wystawców (Rumunia, Węgry, Włochy, Bułgaria, Chorwacja, Portugalia, Polska, Słowacja, Litwa, Ukraina, Lokalne Grupy Działania). Nie zabrakło przedstawicieli „Dolnośląskich smaków”. Obszar Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej reprezentowali w Zakopanem: Piotr Smółka (Szkółka „Maja” – świeże zioła) oraz Agnieszka Pankiewicz (Cukiernia „Aga” – wyroby cukiernicze). Nasi reprezentanci nawiązali wiele nowych znajomości, również międzynarodowych, wymienili doświadczenia dot. promocji produktów lokalnych i regionalnych, a także dzielnie (mimo nieprzychylnej pogody w pierwszych dniach imprezy) promowali markę i produkty biorące udział w projekcie „Dolnośląskie smaki”.

Za udział w targach zostaliśmy docenieni i otrzymaliśmy dyplom. A żeby nikt obcy nie brał udziału w tej wspaniałej imprezie każdy wystawca otrzymał identyfikator. Te kilka dni w Zakopanem - Dolina Rówień Krupowa szybko minęły, poznaliśmy mnóstwo interesujących ludzi, wspaniałych, z pasją, bardzo życzliwych, nie sposób wymienić ich wszystkich, ale chce się powiedzieć - "Do zobaczenia za rok!" Agnieszka Pankiewicz

unia2

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:  Europa inwestująca w obszary wiejskie
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
oś IV LEADER, 421 "Wdrażanie projektów współpracy" Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi